-YILDIRIM’DAN SİHA AÇIKLAMASI: DEVLETİN PARASIYLA GEÇİNİP UTANMADAN BUNLARI SÖYLEYEBİLİYORLAR

ANKARA (ANKA) – Başbakan Binali Yıldırım, “Bu iftiraları sorumsuzca seslendirenlere yazıklar olsun. Bu ülkede yaşayıp bu devletin parasıyla geçinip utanmadan sıkılmadan hala bunları söyleyebiliyorlar. Burada soruyorum önünüzde iki yol var. Bugün yalanla dolanla devlete güvenlik güçlerine çamur atmaya çalışıp teröre açıktan destek veriyorsunuz. Yarın oy istemek için vatandaşın önüne gittiğinizde bu milletin yüzüne nasıl bakacaksınız?” dedi.


Başbakan Yıldırım, ATO Congresium’da düzenlenen Belediye Başkanları Toplantısı'nda konuştu. CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun dikkat çektiği Hakkari’de vatandaşların silahlı insansız hava aracı (SİHA) ile bombalandığı iddialarına değinen Yıldırım şöyle konuştu:


“Ne yazık ki hala teröre destek verme alışkanlığının devam ettiğini görüyoruz. Neymiş efendim silahlı insansız hava araçlarına karşılarmış. Niye karşısınız? Vatandaşın hayatına kast eden, ‘yol medeniyettir’ diye yol yaparken alçakça öldürülen o işçiler varken sesi çıkmayanlar, korucuya polise askere jandarmaya gözünü kırmadan silah doğrultan alçakları teknolojinin verdiği imkanlarla bertaraf ederken neye karşı çıkıyorsunuz? Siz bu lafları edeceğinize önce adalet diye yürüdüğünüz yollarda kimin koluna girdiğinize bakın da ondan sonra konuşun. Bu iftiraları sorumsuzca seslendirenlere yazıklar olsun. Bu ülkede yaşayıp bu devletin parasıyla geçinip utanmadan sıkılmadan hala bunları söyleyebiliyorlar. Burada soruyorum önünüzde iki yol var. Bugün yalanla dolanla devlete güvenlik güçlerine çamur atmaya çalışıp teröre açıktan destek veriyorsunuz. Yarın oy istemek için vatandaşın önüne gittiğinizde bu milletin yüzüne nasıl bakacaksınız?” (ANKA)


(HND/ERD)