-ÜNAL(1): ATATÜRK’ÜN KURDUĞU PARTİNİN BUGÜN GELDİĞİ DURUM İÇLER ACISI

ANKARA (ANKA) – AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, “Kemal Kılıçdaroğlu ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’si PKK terör örgütünün sivil katliamlarına hiçbir şekilde itiraz etmezken, devletin terörle mücadelesini sivillerin öldürülmesi iftirası üzerinden itibarsızlaştırma çalışıyor. Atatürk’ün kurduğu bir siyasi partinin bugün geldiği duruma baktığımızda maalesef bu son derece içler acısı” dedi.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında gerçekleşen AK Parti MYK toplantısının ardından parti sözcüsü Ünal basın toplantısı düzenledi. Saat 15.30’da başlayan toplantının gündemi hakkında değerlendirmelerde bulunan Ünal, FETÖ davalarının son derece sağlıklı bir şekilde devam ettiğini söyledi. CHP’nin FETÖ, PKK ve IŞİD ile mücadeleye yönelik eleştirilerine yanıt veren AK Partili Ünal, “Yapılan son kamuoyu araştırmasında ‘FETÖ ile mücadelenin başarılı olduğunu düşünüyor musunuz?’ sorusuna verilen cevap, beşli likert ölçeğiyle yapılan bu araştırmada ben sadece sizinle Başarılı, Çok Başarılı, Ne Başarılı Ne Başarısız’ diyenlerin oranının yüzde 72 olduğunu, PKK/PYD ile yürütülen mücadelede bu oranın yüzde 74 olduğunu, DEAŞ ile yürütülen mücadelede de bu oranın yüzde 70 olduğunu paylaşmak isterim. Özellikle ana muhalefet partisinin oluşturmak istediği yargılama süreçlerine dair itibarsızlaştırma, terörle mücadeleye dönük itibarsızlaştırma kamuoyu nezdinde, kamuoyunun meseleyi değerlendirmesi açısından bakıldığında son derece başarılı bulunduğunu sizinle paylaşmak isterim” değerlendirmesinde bulundu.


-“BU CHP MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN KURDUĞU CHP OLAMAZ”-


CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun dikkat çektiği, Hakkari’de vatandaşların İHA ile bombalanması olayı hakkında açıklamalarda bulunan AK Partili Ünal, “SİHA’lar üzerinden ana muhalefet partisi bir tartışma başlattı. Maalesef Kemal Kılıçdaroğlu ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’si PKK terör örgütünün sivil katliamlarına hiçbir şekilde itiraz etmezken, devletin terörle mücadelesini sivillerin öldürülmesi iftirası üzerinden itibarsızlaştırma çalışıyor. Yani bugün geldiğimiz noktada özellikle bugün Türkiye Cumhuriyeti Devletinin var oluş-yok oluş mücadelesi verdiği Sakarya Zaferi’nin 96. Yıldönümünde Atatürk’ün kurduğu bir siyasi partinin bugün geldiği duruma baktığımızda maalesef bu son derece içler acısı. O yüzden biz CHP’yi sıfatlandırırken, isimlendirtirken özellikle ‘Kemal Kılıçdaroğu’nun CHP’si’ ifadesini kullanmayı tercih ediyorum çünkü bu CHP Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu CHP olamaz” diye konuştu.


-ABD’DEKİ YARGI SÜRECİ-


AK Parti’nin kongre süreçlerinin, saha çalışmalarının ve ilçe başkanlığı mülakatlarının devam ettiğini söyleyen Ünal, il başkanları görevlendirmelerinin AK Partili Erdoğan’ın mülakatları sonucunda belirlendiğini aktardı. Dün Uşak, Aksaray, Kırşehir, Şırnak, Bayburt il başkanlarının belirlendiğini ifade eden AK Partili Ünal, Ekonomi eski Bakanı Zafer Çağlayan hakkında ABD’deki bir soruşturma kapsamında tutuklama kararı alınmasını, “17-25 Aralık darbe girişiminin bugün küresel ölçekteki karşılığını yaşıyoruz. 17-25 Aralık’ta yargı üzerinden Türkiye ölçeğinde yapılmak istenen şeyin bugün yine ABD yargısı üzerinden küresel ölçekte yapılmak istendiğini görüyoruz” şeklinde değerlendirdi. (ANKA/DEVAM)


(HM/ERD)