-KARTAL ZAFER BAYRAMI’NI HAYKO CEPKİN İLE KUTLADI

İSTANBUL (ANKA) – Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz’ün öncülüğünde her yıl düzenlenen “Zafer Yürüyüşü” bu yıl da vatandaşların katılımı ile gerçekleşti. Zafer Yürüyüşü, Kartal Meydanı’nda Hayko Cepkin konseri ile devam etti.


Büyük Taarruz’u anmak için her yıl olduğu gibi bu yıl da binlerce vatandaş bir araya geldi. 95. yılı kutlanan 30 Ağustos Zafer Bayramı kapsamında gerçekleşen Zafer Yürüyüşü’ne Kartal Belediye Başkanı Öz’ün yanı sıra CHP İlçe Başkanı Erdal Kıskanç, Kartal Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Gürsel Öğüt, çok sayıda sivil toplum kuruluşu ve yüzlerce vatandaş katıldı. Kartallı Kazım Meydanı’ndan yürüyüşe başlayan vatandaşlar “Yaşasın Tam Bağımsız Türkiye, Mustafa Kemal’in Askerleriyiz” sloganları ve marşlar eşliğinde Kartal Meydanı’na yürüdü. Kartallılar yürüyüşün ardından Hayko Cepkin konseri ile doyasıya eğlendi.


-“BİZİM GÖNLÜMÜZDEKİ IŞIK ATATÜRK’Ü HER YERDE VAR ETMEYE DEVAM EDECEK”-


Hayko Cepkin konserinden önce sahneye davet edilen Öz, Atatürk ve arkadaşlarına saygı ve minnetini ifade ederek şunları kaydetti:


“2 Temmuz’da Sivas’ta aydınlar yakıldı. 5 Temmuz’da Erzincan’da insanlar kurşuna dizildi. İkisi de bizim hüznümüzdür, matemimizdi, acımızdır. 26 Ağustos 1071’de bizim, büyük zafere giden 26 Ağustos’ta bizim. Hiç ayrışmadan bir arada varlığımızı sürdürmeye kararlıyız. Bizim aklımızdaki, yüreğimizdeki Atatürk sevgisini kimse sildirmeye kalkmasın. Müfredattan kalkabilir, devlet dairelerindeki fotoğrafları karanlıkta bırakılabilir. Bizim gönlümüzdeki ışık Atatürk’ü her yerde var etmeye devam edecek. Halkın parasıyla var olan Devlet dairelerine Atatürk resmini asmayı çok görenlere siz gereken cevabı inanıyorum ve biliyorum ki vereceksiniz. 30 Ağustos sadece bir zafer değil Sevr Antlaşması ile bizi bölmeye çalışanların yolunu tıkayan ve Türkiye Cumhuriyeti’nin tapu senedi olan Lozan’a giden yoldur. Bu yol Atamızın dediği gibi Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet payidar tutacak bir senedimizdir.”

Öz’ün konuşmasının ardından rock müziği sanatçısı Hayko Cepkin konseri başladı. Konserin ardından ise Kartal Belediyesi Başkanı Yardımcısı Gökhan Yüksel, sanatçı Hayko Cepkin’e teşekkür ederek çiçek ve plaket takdiminde bulundu. Plaketi alan Cepkin “ Bu milletin adının içinde olduğu bayramları kutlamaya devam edeceğiz. Kimsenin bundan vazgeçeceği yok. Kartal Belediyesi bugün bir halk konseri düzenledi bu sahneye çıkıyor olmaktan hem kendim hem de ekibim adına gurur duyuyorum. Herkese çok teşekkür ediyorum” dedi. (ANKA)


(MLT/ERD)