-HİNDİSTAN & NEPAL GEZİSİ

HİNDİSTAN & NEPAL GEZİSİ

JAIPUR, AGRA, DELHI, VARANASI, KATHMANDU

1. GÜN ISTANBUL-KATMANDU                                

09 EKİM 2017

Atatürk Havalimanı, CANİK Turizm buluşma noktasında saat 18.00’de buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerimizin ardından, Türk Hava Yolları, TK 726 sayılı seferi ile akşam 20.30’de, Katmandu’ ya hareket ediyoruz. Uçuşumuz 6 saat sürecek ve Gece yolculuğu…

2. GÜN KATMANDU                                                       

10 EKİM 2017

6 saatlik uçuş sonrası, yerel saat ile 06.20’de Katmandu’ ya varıyoruz. Varışımızı takiben otelimize yerleşiyoruz, kısa bir dinlenme sonrası, Durbar meydanını geziyoruz Durbar Saray demek, yerel halkın yaşayan bir tanrıça olduğuna inandıkları bir genç kızın avluya bakan bir pencerede görüldüğü Kumari Bhal yani Yaşayan Tanrıça tapınağından sonra Durbar Meydanı’na hâkim ve Kral Pratap Mall tarafından 17.yy.da inşa ettirilmiş olan Hanuman Dhoka (Maymun Tanrı Kapısı) Sarayı’nı göreceğiz. Bu sarayın girişinde Ramayana Destanındaki tanrılardan biri olan maymun tanrı Hanuman’ın heykeli bulunmaktadır. Yine aynı meydanda üzerindeki erotik kabartmaları ile ünlü 3 katlı Shiva Parvati tapınağını göreceğiz. Maiju Dewal, Kastmandap tek bir ağaçtan inşa edilen mabedi görüyoruz, ardından, büyük Çan ve Davul, Seto Bharirav, Lal Bharirav, ve Telaju Tapınakları, ve niceleri, ardından Maymun tapınağı olarak da bilinen ardından 2500 yıllık Swoyambunath Mabedini göreceğiz burası Budist dünyasının en kutsal mabedi olarak bilinir, Katmandu’ya hâkim bir tepede bulunan tapınaktır, ardından sanat, mimari ve tarihin merkezi zarafet şehri Patan’ı ziyaret edeceğiz. Buranın Durbar meydanını, 7.yy da yapılmış Krishna Mandir tapınağı göreceğimiz yerler arasında sayılabilir; gezi sonrasında otelimize dönüş, akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

3. GÜN KATMANDU                                                      

11 EKİM 2017

Kahvaltının ardından Kathmandu’ ya 13 km mesafede bulunan Bhaktapur’ a gidiyoruz, Durbar meydanında geziyoruz, 1769’a kadar Malla ailesinin yaşadığı bilinen sanat ve mimari şaheseri olan şehri tanıyoruz, Altın kapı, 55 penceresi bulunan Kraliyet sarayı, Kathmandu vadisinin en yüksek tapınağı Nyatapola’yı ziyaret ediyoruz. Öğleden sonra Kathmandu’ya dönüyoruz, ardından Boudhanath ve bölgesini gezeceğiz, Tibetli hacıların ziyaret ettikleri bölgede 2500 sene öncesinde yapıldığı bilinen Stubayı tanıyoruz, budanın 4 çift gözünün ile 4 ayrı büyük Budist din büyünün bulunduğu istikamete doğru onların yaptıklarını sonsuza dek izleyen Buda’yı sembolize ediyor, Stuba’da ve çevresinde özellikle Tibet’ den gelen Budist hacıların kutsal çemberleri döndürdüğüne tanık olacağız, ardından 5 km doğuda bulunan kutsal Hindu Mabedi Pashupatinah’ı ziyaret edeceğiz, ardından  otelimize dönüş ve akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

4. GÜN KATMANDU  – DELHİ – JAİPUR                    

12 EKİM 2017

Sabah kahvaltısının ardından havaalanına doğru hareket yerel havayolları ile Hindistan’nın başkenti Delhi’ye uçuş, 1,5 saatlik uçuş ardından varışı takiben, 259 km uzaklıktaki Jaipur’a doğru ilerliyoruz. Yaklaşık 6 saat sürecek yolculuğumuz sonrası, Pembe Şehir olarak bilinen ve Rajastan’ın başkenti olan Jaipur’a varışımızda 5* Radisson Blu otelimize yerleşiyoruz. Dinlenmemiz üzere ayrılan saatlerin ardından Akşam Yemeğimizi otelimizde alıyoruz,

5. GÜN JAİPUR                                                                

13 EKİM 2017

Kahvaltı sonrası, Rajpur mimarisinin en ihtişamlı örneklerinden biri olan, Amber Kalesi’ne fillerin sırtında çıkıyoruz. Öğlen şehir gezisi yapacak ve Şehir Sarayı Müzesi, Jantar Mantar Gözlemevi ile Rüzgârlı Saray’ı göreceğiz. Akşam yemeği otelimizde.

6. GÜN JAİPUR – AGRA                                                

14 EKİM 2017

Kahvaltı sonrası, 235 km ve yaklaşık 5,5 saat uzaklıktaki Agra’ya gitmek üzere yola çıkıyoruz. Yol üzerinde, kırmızı şehir olarak da bilinen Fatehpur Sikri’ yi ziyaret ediyoruz. Agra’ ya varışı takiben otelimize 5* Hilton Hotel’ e yerleşiyoruz, ardından Agra Kalesi ve sarayını gezeceğiz. Akşam yemeği otelimizde.

5. GÜN AGRA – DELHİ – VARANASİ                         

15 EKİM 2017

Sabahın erken saatlerinde Taj Mahal ziyaretini gerçekleştiriyoruz, ardından otelimize dönüş ve kahvaltımızı alıyoruz, ardından Sikandra sarayını gördükten sonra 203 km ve yaklaşık 4 saat uzaklıktaki Delhi’ye gitmek üzere yola çıkıyoruz. Havaalanına varış sonrası Delhi’den 15.05 da hareket ediyoruz, Varanasi’ye 16.30’da varıyoruz, varışımızın ardından otelimize yerleşiyoruz. Gün batımında, yeniden hayata döneceğine inanılan ölülerin yakılışını ve kutsal Ganj nehri kıyısında mantralar ve davullar eşliğinde yapılan seremonileri izleyerek müthiş bir deneyim yaşayacağız. Akşam yemeğimiz ve geceleme otelimizde.

6. GÜN VARANASİ – DELHİ                                        

16 EKİM 2017

Sabah erken saatte, Ganj nehri üzerinde unutulmaz bir tekne gezisi yapacak, gün doğumunda bu kutsal sularda kendilerini yıkayarak günahlarından arınmak isteyen insanları izleyeceğiz. Ardından otelimize dönüyoruz ve kahvaltı sonrası, otelden çıkış işlemlerimizin ardından, bilinen en eski Budist tapınağı olan Sarnathziyareti sonrası, havaalanına geçiyoruz, 15.40’da kalkacak olan uçağımızla Delhi’ye uçuyoruz, saat 17.05’de varışı takiben, otelimize transfer oluyoruz ve Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

7. GÜN DELHİ                                                                  

17 EKİM 2017

Kahvaltının ardından, eski ve yeniyi, bir arada göreceğimiz, eski Delhi’ye gidiyoruz.. Bu gezide, eski şehir Shahjahanabad ve Kızıl Kale, Raj Ghat, Jama Masjid ve Chandni Chowk’u göreceğiz. Ayrıca eski şehir sokaklarında geleneksel taşıt araçları Çek çeklerle dolaşacağız, ardından İngiliz’ lerin döneminden kalma Yeni Delhi kısmını göreceğiz, Parlamento binası Savaş anıtı ve Delhi gate göreceklerimiz arasında sayılabilir, ardından en yüksek taş kule Qutab Minar ve Humayun’un mezarı görülecek yerlerden sayılabilir, ardında otelimize dönüş ve dinlenme. Akşam yemeğimiz sonrası Hint filmlerinde görmeye alıştığımız tarzda dans gösterileri olan bir Show izledikten sonra,  otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

8. GÜN DELHİ                                                               

18 EKİM 2017

Sabahın erken saatlerinde havalimanına transferimiz yapılıyor. 6,15’ de İstanbul’a uçuyoruz saat 10.50’ de varıyoruz. Gezi ve servislerimizin sonu.

Dâhil Olan Hizmetler

 • Türk Havayolları ile gidiş dönüş uçak bileti & Hindistan İç hat uçuşları
 • Programda belirtilen 8 gece otellerde vb. konaklama,
 • Tüm sabah kahvaltıları, Tüm akşam yemekleri
 • Programda dâhil olduğu belirtilen geziler ve giriş ücretleri
 • Kingdom Of Dreams Show (Delhi)
 • Havaalanı ve güvenlik vergileri
 • Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Seyahat sigortası

Dâhil Olmayan Hizmetler

 • Otel ekstralarınız ve şahsi harcamalar,
 • Öğlen yemekleri,
 • Uçaklarda 20 kg’ı aşan bagaj ücreti,
 • Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)
 • Hindistan vize ücreti 70. USD
 • Nepal vize ücreti (25 usd Nepal gümrük kapısında ödenecektir)
 • Seyahat sigortası(70 yaş üzeri 15.-USD fark alınır)

NOT: YEŞİL PASAPORTA VİZE VARDIR

5* STANDART OTELLER/ 4* Ayarı 5* Otellerdir,

REZERVASYON

0452 225 02 94