-HATUN TUĞLUK’UN CENAZESİNE SALDIRANLAR HAKKINDA ADLİ VE İDARİ İŞLEM BAŞLATILDI

ANKARA (ANKA) – Ankara Valiliği, HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk'un annesi merhume Hatun Tuğluk'un cenazesine saldıranlar hakkında adli ve idari işlem başlatıldığını duyurarak, "Ailenin ve diğer yakınlarının vereceği karara göre defin işlemi yapılacaktır. Valiliğimiz defin işlemleri dahil her türlü yardımı yapacak ve gerekli tedbirleri alacaktır" açıklamasında bulundu.


Ankara Valiliği, HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk'un annesi Hatun Tuğluk'un cenaze törenine bir grubun sözlü ve fiili saldırıda bulunması hakkında açıklama yayımladı. 20-25 kişilik bir grubun cenaze törenine "sataşma girişiminde" bulunduğunu belirten Valilik, "Güvenlik güçleri olaya hemen müdahale ederek gerekli güvenlik tedbirlerini almış ve bu grubu mezarlık alanının dışına çıkarmıştır. Bu olaydan sonra cenaze sahipleri merhume Hatun Tuğluk’un İncek Mahallesi Mezarlığına defninden vazgeçmişlerdir" ifadelerini kullandı.


-"VALİLİĞİMİZ GEREKLİ TEDBİRLERİ ALACAKTIR"-


Olayın ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun mezarlığa gittiğinin aktarıldığı açıklamada şunlar kaydedildi:


"Mezarlık alanında bulunan Milletvekilleri ve merhumenin ailesi ve yakınları ile görüşülüp, cenazenin defni konusunda ailenin alacağı kararın, uygulanması için her türlü tedbirinin alınacağı hususu kendilerine ifade edilmiştir. Ailesi ve yakınları bu konuyu değerlendirmek üzere, bir araya geldiler. Ailenin ve diğer yakınlarının vereceği karara göre defin işlemi yapılacaktır. Valiliğimiz defin işlemleri dahil her türlü yardımı yapacak ve gerekli tedbirleri alacaktır. Merhumeye Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. Ayrıca, mezarlık alanında definde gelişen sataşma olayı ile ilgili olarak adli ve idari işlem başlatılmıştır." (ANKA)


(HM/ERD)