-FETÖCÜ KADIN TUTUKLANACAĞINI ANLAYINCA HAMİLE KALDI -BEBEK İSTİSMARI

Adana Cumhuriyet Başsavcılığınca, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) silahlı terör örgütüne yönelik yürütülen soruşturmalar kapsamında, bugün sabah saatlerinde örgütün şifreli haberleşme programı olan Bylock’u kullandıkları tespit edilen şüphelilere yönelik operasyon düzenlendi. Operasyonda, çeşitli kurumlarda görev yaptığı belirlenen 35 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. Şüpheliler arasında bulunan Et ve Süt Kurumu’nda memur olarak çalışan B.R.K.’nin 8.5 aylık hamile olduğu anlaşıldı.

15 Temmuz Darbe girişiminin ardından bütün yurttaki Fetullahçı teröristlerden tespit edilebilenlerin hepsi hakkında soruşturmalar başlamış ve örgütün kriptolu haberleşme aracı ByLock programını kullananların hepsi tutuklanmıştı.

B.R.K tutuklanacağını biliyordu. Çünkü ByLock kullandığını kendisi de biliyordu. Bunun için tutuklanmamak için bir gerekçe lazımdı. O da hamile kalmak…

Şüpheli hamile kadın, soruşturmayı yürüten Adana Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından verilen talimat üzerine, sağlık kontrolü ardından ifadesinin alınması üzerine serbest bırakıldı.