-CHP’DEN DANIŞTAY HAMLESİ – GÜNGÖR O POLİSİN DOSYASINI DA SÜMEN ALTI ETMİŞTİ

CHP, Danıştay Başkanı Zerrin Güngör’ün açıklamalarının ardından harekete geçti.

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, Güngör hakkında tarafsızlığını yitirmesi, Danıştay’ı töhmet altında bırakması gerekçesiyle disiplin kuruluna sevk edilmesi için bugün başvuruda bulunacak.

Güngör, CHP’nin düzenlediği Adalet Yürüyüşü ve Adalet Kurultayı için “sözde” demiş “CHP, Adalet Kurultayı’ndan sonra yayınladığı bildirgeyle ne yapmaya çalışıyor? Aslında ben biliyorum. Tek başlarına güçlü siyaset yapamadıkları için eskiden onların imdadına yargı yetişiyordu. Şimdi artık yargı bunu yapmıyor. O nedenle rahatsızlar.” ifadelerini kullanmıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la çay toplamaya gitmesiyle gündeme gelen Güngör, bir törende Erdoğan karşısında cübbesinin önünü iliklemek için düğme aramıştı.

Zerrin Güngör’ün adı daha önce de, Ergenekon davasında iftiraya uğrayıp yargılanan eski polis Fatih Kutbay tam mesleğine geri dönecekken Danıştay’daki dosyalarının sümen altı edilmesi ile anılmıştı…

İlgili resim

Polis memuru Fatih Kutbay daha önce terörist olduğu tespit edilip ceza evine konulan Tuncay Özcanlı tarafından tek imzalı, delil-kanıt vb hiçbir dayanağı olmayan bir tutanakla sırf Cumhuriyetçi olduğu için meslekten atılmıştı.