-BRETT MCGURK BUGÜN ERBİL’DE REFERANDUMU GÖRÜŞECEK

ERBİL/BAĞDAT (ANKA) – ABD’nin uluslararası koalisyon Özel Temsilcisi Brett McGurk’un dün gece Bağdat’ta Irak Başbakanı Haydar El İbadi ile yaptığı görüşmenin ardından bugün Erbil’de Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani ile bir araya geleceği bildiriliyor.


Bas News İngilizce’ye göre, Brett McGurk’ın bugün Erbil’i ziyaret etmesi ve Mesut Barzani ile görüşeceği belirtiliyor. Görüşmelerde özellikle Kürt bölgesinde 25 Eylül’de yapılması planlanan bağımsızlık referandumu ve terörle savaş üzerinde durulması bekleniyor.


Brett McGurk’un Erbil ziyaretinin Irak Parlamentosu’nun bağımsızlık referandumunu reddetmesinin ertesinde gerçekleşeceğine dikkat çekiliyor.


-MCGURK: HERKES IŞİD TEHDİDİNE ODAKLANMAYA DEVAM ETMELİ-


Bu arada, Brett McGurk, Twitter üzerinde attığı mesaj ve yer verdiği fotografla dün gece Irak Başbakanı Haydar El İbadi ile gerçekleştirdiği görüşmeyi duyurdu.


McGurk'un mesajda “Dün gece Başbakan İbadi ile birlikteydik ve Irak’ın IŞİD’e karşı elde ettiği zaferler ve Peşmerge ile ortaklığını övdüm. Herkes IŞİD tehdidine odaklanmaya devam etmeli” ifadelerini kullanması dikkat çekti. (ANKA)


(CN/HND)