-BAKIRKÖY’DE 150 TEKNE ATATÜRK DENİZ KÖŞKÜ’NÜ SELAMLADI

İSTANBUL (ANKA) – Bakırköy Belediyesi tarafından düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinliğinde 150 tekne denize açılarak Florya Atatürk Deniz Köşkü önünde Mustafa Kemal, silah arkadaşları ve şehitleri andı.


İstanbul Bakırköy Belediyesi 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla denizcilik etkinliği düzenledi. Gerçekleştirilen etkinlikte denize açılan 150 tekne, Florya Atatürk Deniz Köşkü önüne gelerek Mustafa Kemal, silah arkadaşları ve şehitleri selamladı.


Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı sebebiyle gerçekleştirilen etkinliğe Bakırköy’deki balıkçı barınaklarındaki yüzün üzerindeki balıkçı ve tekne sahibinin destek verdiğini bildirerek, “Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının onurlu mücadelesi sonunda bizlere hediye ettikleri 30 Ağustos Zafer'inin yıldönümünde Ata'mızı ziyaret ediyoruz. 150 tekne dolusu Cumhuriyet yurttaşı ile ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatının son yıllarını geçirdiği Florya Atatürk Deniz Köşkü'ne geldik ve ebedi önderimizin şahsında şanlı zaferi taçlandıran şehitlerimizi selamladık. Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını ve bütün kahraman şehitlerimizi saygıyla, minnetle, şükranla ve özlemle anıyoruz” şeklinde konuştu.


-“ATATÜRK KÖŞKÜ’NDE BAYRAK YOK KINIYORUM”-


Belediye Başkanı Kerimoğlu, konuşmasında Florya Atatürk Deniz Köşkü’nde bayrak bulunmamasını şikayet ederek, ”TBMM’nin yetki ve sorumluluğunda bulunan Florya Atatürk Deniz Köşkü’nde tek bir bayrak bulunmamasını da kınıyorum. Bahane üreterek milli bayramları halkın gözünden kaçıranları da kınıyorum. Biz Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği yoldan ilerlemeye söz veriyoruz” dedi. (ANKA)


(HM/ERD)