-ATAŞEHİR’DE KARDEŞ KÜLTÜRLERİN FESTİVALİ BAŞLIYOR

İSTANBUL (ANKA) – Kardeş Kültürlerin Festivalinde, toplam 14 sanatçı Türk Müziği’nin farklı türlerini Ataşehir’de sergileyecek. Festivalin bu yılki programı Sıla’nın sahne alacağı ilk gün konseriyle 19 Eylül’de başlayacak. Festival kapsamında Selda Bağcan, İlkay Akkaya, Onur Akın gibi usta isimler de sahne alacak.


Ataşehir Belediyesi tarafından bu yıl altıncısı düzenlenecek “Kardeş Kültürlerin Festivali” 19-26 Eylül arasında gerçekleşecek. Festivalde, toplam 14 sanatçı Türk Müziği’nin birbirinden farklı türlerini Ataşehir’de sergileyecek. Festivalin bu yılki programı Sıla’nın sahne alacağı ilk gün konseriyle 19 Eylül Salı günü Barbaros Mahallesi Cumhuriyet Parkı’nda saat 21.00’da başlayacak.Festival boyunca Sıla, Hadise, Selda Bağcan, Koray Avcı, Göksel, İlkay Akkaya, Ziynet Sali, Ferhat Tunç, İlyas Yalçıntaş, Ayla Çelik, Niyazi Koyuncu, Mümin Sarıkaya, Nurettin Bay ve Onur Akın yedi ayrı mahallede müzikseverlerle buluşacak.


Öte yandan müziksever herkesi festivale davet eden Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, “Bu yıl altıncısını düzenlediğimiz Kardeş Kültürlerin Festivaliyle, sanat ve kültürün en önemli parçalarından biri olan müziğin, yaygınlaşmasına ve geniş topluluklara ulaşmasına katkı sağlayacağız. Kardeş Kültürlerin Festivali, dostluğu, barışı, umudu, sevgiyi pekiştirdiğimiz bir şölen olmaya her yıl çoğalarak devam edecek” dedi.


-KONSER PROGRAMI-


19 Eylül Salı, Sıla Doğu Ataşehir – Cumhuriyet Meydanı,

20 Eylül Çarşamba, Ayla Çelik ve Koray Avcı Örnek Mahallesi – Sabit Pazar Alanı,

21 Eylül Perşembe, İlyas Yalçıntaş ve Ziynet Sali Ferhatpaşa Mahallesi – Necmettin Erbakan Parkı,

22 Eylül Cuma, Nurettin Bay ve Göksel Kayışdağı Mahallesi – 80. Yıl Cumhuriyet Parkı,

23 Eylül Cumartesi, Mümin Sarıkaya ve Hadise Mevlana Mahallesi – Mevlana Caddesi,

25 Eylül Pazartesi, Niyazi Koyuncu ve Selda Bağcan İçerenköy Mahallesi – Selim Bey Sokak,

26 Eylül Salı, Ferhat Tunç İlkay Akkaya ve Onur Akın Mustafa Kemal Mahallesi – Deniz Gezmiş Parkı.(ANKA)

(MLT/HND)