-ANKA, 14 EYLÜL 2017 PERŞEMBE GÜNDEMİ

-ANKA, 14 EYLÜL 2017 PERŞEMBE GÜNDEMİ


ANKA, ANKARA HABER AJANSI A.Ş.


 


-CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN PROGRAMI


-Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, Genelkurmay Başkanı Org. Hulusi Akar'ı, Başbakan Binali Yıldırım'ı, Birleşik Krallık İçişleri Bakanı Amber Rudd'u, Fransa Dışişleri Bakanı Jean Yves Le Drian'ı kabul ediyor ve Katar Emiri Şeyh Tamim Bin Hamad El-Sani ile görüşüyor. (Saat: 12.30/14.00/16.30/17.30/19.00)


 


-CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU BALIKESİR'DE


-CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Otel Basri'de, tarım çalıştayına katılıyor, basın açıklamasında bulunuyor ve kanaat önderleri ile toplantı yapıyor. (Saat: 11.00/14.00/14.30)


-CHP lideri Kılıçdaroğlu, Pamukçu, Göbel ve Salur köylerini ziyaret ediyor, Manyas Hayvancılık ve Süt Festivali'ne katılıyor. (Saat: 16.45/18.00/19.00/20.30)


 


-BAKAN ARSLAN'IN PROGRAMI


-Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Atatürk Kültür Merkezi'nde (AKM), Kars-Ardahan-Iğdır Günleri etkinliklerine katılıyor. (Saat: 14.00)


 


-BAKAN TÜFENKCİ ANKARA VE BATMAN'DA


-Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Akyurt'ta, Köpek Eğitim Merkezi açılışına katılıyor. (Saat: 10.00)


-Bakan Tüfenkci Batman'da çeşitli ziyaretlerde bulunuyor ve programlara katılıyor. (Saat: 14.45-19.30)


 


-BAKAN YILMAZ'IN PROGRAMI


-Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Keçiören'de, Ankara Valiliği'nce düzenlenen toplu kampüs temel atma törenine ve Atatürk Kültür Merkezi'nde (AKM), Kars-Ardahan-Iğdır Günleri etkinliklerine katılıyor. (Saat: 12.00/14.00)


 


-BAKAN FAKIBABA BATMAN'DA


-Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Batman Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı'na katılıyor. (Saat: 16.00)


 


-BAKAN SARIEROĞLU ELAZIĞ'DA


-Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, çeşitli ziyaretlerde bulunuyor ve programlara katılıyor. (Saat: 09.00-19.00)


 


-KKTC CUMHURBAŞKANI AKINCI TÜRKİYE'DE


-KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Wyndham Grand İstanbul Levent Otel'de, İktisadi Kalkınma Vakfı tarafından düzenlenen "Güncel Gelişmeler Işığında Kıbrıs Görüşmelerinin Geleceği ve Türkiye için Çıkarımlar" konferansına katılıyor. (Saat: 11.00)


 


-MERHUM CUMHURBAŞKANI GÜRSEL ANILIYOR


-Dördüncü Cumhurbaşkanı Merhum Cemal Gürsel, vefatının elli birinci yıl dönümünde Devlet Mezarlığı'ndaki kabri başında anılıyor. (Saat: 10.00)


 


-SURİYE GELİŞMELERİ


-Suriye'deki iç savaş ve bölgesel yansımaları takip ediliyor.


 


-UNCTAD 2017 TİCARET VE KALKINMA RAPORU AÇIKLANIYOR


-Birleşmiş Milletler Ticaret ve Kalkınma Konferansı (UNCTAD) tarafından hazırlanan, Sıkı Para Politikalarının Ötesinde Yeni Bir Küresel Anlaşmaya Varmak başlıklı 2017 Ticaret ve Kalkınma Raporu Ankara Via Flat İş Merkezi'nde açıklanıyor. (Saat: 10.30)


 


-İSMAİL KAHRAMAN YENİDEN TBMM BAŞKANI OLARAK ADAY GÖSTERİLECEK


-Kulisler, Kasım ayındaki Meclis Başkanlığı seçimlerine kilitlenirken, İsmail Kahraman’ın yeniden aday gösterileceğinin kesinleştiği öğrenildi. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kahraman’ı yeniden aday göstereceği kararını verdiği iddia edildi.


 


İYİ GÜNLER DİLERİZ…


———————————


YASAL UYARI:


ANKA Ajansı’na ait haber, görsel malzeme, bilgi ve belgelerin tüm hakları saklıdır.


ANKA aboneleri dışında, ANKA'nın onayı olmadan haber içeriğini kopyalamak veya yeniden yayınlamak yasaktır.


“ANKA Ajansı Basın Meslek İlkelerine Uyar”